Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Първата вълна от репатрации беше за 40 имигранти от Хондурас, които бяха върнати по домовете си със самолетен полет. Процесът започна в Ню Мексико и до няколко дни ще засегне и жители на Гватемала и Ел Салвадор. Мярката изпрати ясен сигнал от администрацията на президента Барак Обама, че границите на САЩ не са отворени за нелегална миграция.
Проблемът с недокументираните имигранти придоби особена важност в последните няколко месеца с наплива на близо 60 хиляди деца от Централна Америка. Повечето от тях са били привлечени от слухове, според които веднъж стъпили на американска почва те биха могли да си узаконят престоя.
Според коментатори случващото се е хуманитарна криза, заради условията, в които живеят напусналите родината си. В много райони от централноамериканските държави жителите са заплашени от насилие. Говорителя на Белия Дом Джош Ърнест обясни, че в подобни случаи може да се кандидатства за специален статут.
Тези деца и други имигранти, които се опитват да влязат в страната без документи, ще преминат през имиграционния процес. Това означава, че техните искания за убежище ще бъдат разгледани от имиграционните власти, заяви Ърнест.