Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Българският премиер Пламен Орешарски подаде оставка вчера, оставяйки наследника си да се оправя с най-тежката банкова кризаот 90-години, като нерешена остава съдбата на четвъртата по големина банка в страната, пише британският в. Гардиън.
Банковата криза се случи в период на политическа нестабилност в България, посочва Ню Йорк таймс, припомняйки, че правителството на Орешарски е второто за по-малко от 18 месеца, което подава оставка. Повечето анализатори признават, че българската банкова система, която има един от най-високите дялове на капиталови резерви от 20%, като цяло е стабилна. Да се позволи фалит на КТБ обаче може да подкопае още повече инвеститорското доверие в страната, което и без това вече е ниско заради хроничната корупция и слабото управление, заключава авторът.
Във връзка с оставката на българското правителство руският печат припомня, че като премиер Пламен Орешарски разпореди да бъде спряна работата по газопровода "Южен поток". Според официоза Российская газета правителството на Орешарски е било "подкосено от Украйна и изборите за Европарламент", донесли "смазващо поражение" на българските социалисти. С развитието на украинската криза Западът упражняваше все по-силен натиск върху българите, за да се откажат от изграждането на "Южен поток", посочва Российская газета.