Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
По разпореждане на Окръжната прокуратура в Бургас до 10 дни кметовете на 13-те общини в областта трябва да изпълнят указания за обезопасяване на рисковите водни обекти. Месец след водното бедствие в Бургаска област, при което загинаха трима души, разследването на обстоятелствата и причините за трагедията е възложено на следователи, а не на полицейски органи.
Първоначалният срок на разследването е два месеца, уточни наблюдаващият делото прокурор Андрей Червеняков. До момента са установени всички свидетели, включително и длъжностни лица, които са били в района на местността „Отмалий“, на мястото на инцидента в нощта на бедствието. Голяма част от тях са разпитани, каза още Андрей Червеняков:
Показанията на всеки един са важни, за да може да сглобим детайлно самата фактическа сцена. За нас е най-важно да установим фактите по това дело, след което да направим правни изводи.
Вещи лица от БАН, както и геоморфолог -преподавател в Софийския университет, ще трябва да извършат сложна комплексна експертиза по случая, допълни Андрей Червеняков:
Задължително да ни дадат отговор на въпроса каква е причината на това място да се събере такова голямо количество вода, с такъв интензитет. Какъвто и да е резултатът, ние трябва да стигнем до него.
При мащабна проверка извършена от прокуратурата в Бургас са установени всички рискови водни обекти на територията на областта. Изготвена е подробна справка, а на кметовете на 13-те общини са постановени мерки за обезопасяването им.