Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Страните от Евросъюза ще могат да ограничават или забраняват култивирането на генно модифицирани организми на тяхна територия дори когато те са разрешени на европейско ниво. Това предвижда текст, приет с огромно мнозинство в комисията по околна среда на Европарламента. Той ще бъде обект на преговори със страните-членки и се очаква да залегне в новото европейско законодателство за ГМО.
Най-големите международни природозащитни организации приветстваха решението на Европарламента. То дава възможност на правителствата на 28-те да се позовават не само на аргументи, свързани с общественото здраве и околната среда, но и на социално-икономически и обществено-политически съображения, както и на национални политики в областта на териториалното планиране и развитието на селското стопанство.
От "Грийнпис" подчертават, че под давлението на Великобритания, Съветът е предложил друг, по-благоприятен за развитието на генно модифицирани организми текст, и поздравяват Европарламента за позицията му в защита на чистото земеделие и опазването на околната среда и здравето на гражданите.