Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Първият в следосвобожденска България опит за затягане трудовата дисциплина на общинските чиновници е направен преди 115 години в Търново. Тогава кметът на града Кръстьо Станчев въвежда присъствена книга за служителите.
Във всяко едно отделение при общинското самоуправление да има по една прошнорувана и подпечатана присъствена книга с имената на всички чиновници и служащи без изключение, гласи кметската заповед от ноември 1899 година. Градоначалникът разпорежда всеки да се подписва саморъчно в книгата. И още: "Десет минути след определените часове за работене, сутрин и после пладне, тия присъствени книги да се поднасят на надлежните началници на отделенията, които да заверяват с подписа си приствующите и неприсътвующите" чиновници.
Наредено е на всеки 15 дни началниците да рапортуват на кмета за резултатите, за да се вземат мерки за тези,които са отсъствали без причина. В заповедта пише, че никой не може да отиде по частна работа в присъствените часове, ако неговият началник не е дал писмено разрешение.
Няма документални свидетелства какъв е бил резултатът от тази кметска заповед.