Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Вицепремиерът Меглена Кунева ще предложи общините, които приемат бежанци, да не плащат вноски за национално съфинансиране по европейски проекти, и да могат да използват парите за интеграция. Кунева коментира така напрежението в лагера в Харманли:
Няма как да се сблъскват различни култури, без на практика ние да сме инвестирали в намаляването на напрежението достатъчно, ако щете включително и медийно, и комуникационно, и да считаме, че това няма да ни се случи. Разбирам притесненията на хората в Харманли. Смятам, че трябва да работим, за да намерим решение. Места от затворен тип, където неполучилите все още статут да пребивават, е едно от решенията, но то няма да компенсира липсата на диалог по никакъв начин.
Меглена Кунева е в Брюксел, където има срещи с комисаря по вътрешните работи и с европейския координатор за борба с тероризма. Оттам тя лансира и предложение България да се включи в антитерористичните усилия, като изгради специален център за борба с трафика на оръжие през Западните Балкани.
Ние трябва да имаме много проактивна позиция, когато става въпрос за антитероризъм, защото България има и силите, и капацитета да предложи политика на своите партньори, да предложи център, да предложи конкретни действия и да предложи резултати. Ние сме ситуирани, географски, в положение да можем да го направим и имаме необходимия административен капацитет.
Тази идея ще бъде представена на предстоящата през февруари среща на министрите на вътрешните работи и правосъдието и според Меглена Кунева може да помогне за повишаване на доверието към България.