Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Обсъждането на промените в Закона за защита на животните ще продължи, обяви заместник-министърът на земеделието и храните Цветан Димитров. Днес представители на организации за защита на животните протестираха пред Министерството на земеделието. Представителите на гражданските организации са недоволни от начина, по който Министерството на земеделието и храните готви промените в Закона, действащ от 2008-ма година досега. Владимир Василев от фондация Алфа България коментира:
Тези промени заплашват философията на сега действащия закон – метода „кастрирай и върни".
Аксиния Боснева от същата фондация допълни:
За да не бъдем поканени, това означава, че са приети промени, с които ние не бихме били съгласни. Включва се някаква национална програма, която трябва да се направи за всички общини. Тя ще бъде еднаква за Столична община и за община Мездра. След 7 години прилагане на закона, колко кучета от село са чипирани? Те отново създават една неработеща схема - за да мога да защитавам животните, аз непременно трябва да съм ветеринарен лекар, или юрист, или еколог. Къде го има това?
Последва и разговор със заместник-министъра на земеделието Цветан Димитров. Постигнато е съгласие до края на следващата седмица, всички предложения на протестиращите, да бъдат представени пред Министерството и разгледани от нова работна група:
Продължаваме процедурата по обществено обсъждане. Тъй като законът в момента, независимо от някои обвинения, в същност е във фаза обществено обсъждане. Най-важното изменениее, че се въвежда създаването на национална програма за овладяване популацията на безстопанствените животни.