Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Цените на жилищата се повишават за първи път след началото на кризата, сочи годишен анализ на имотния пазар. По данни на националната статистика, само в столицата, през миналата година, поскъпването е с 3 на сто.
Според анализа, на пазара се завръщат българските купувачи на имоти в най-големите градове на страната. Резултатът е ръст на продажбите и цените до нивата отпреди 10 години. Имоти се купуват все още предимно като инвестиция. В края на годината средната цена на квадратен метър в София е 760 евро. Търговията се съживява предимно в средния сегмент, за апартаменти между 60 и 100 хиляди евро, показва статистката на водеща компания на пазара.
При ваканционните имоти спад с 5 на сто се наблюдава в Банско. Заради ниските цени обаче от 360 евро на квадратен метър, половината от купувачите са българи, и въпреки че в Боровец и Пампорово имотите са двойно по-скъпи, българите са 90 на сто от купувачите.
По морето основните купувачи в последните години - руснаците, вече се отдръпват.