Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Мерки за обучение по български език и възможност за записване в бюрата по труда – това са само част от мерките в новия план за интеграция за бежанците. Ключовите моменти от него представи вицепремиерът Меглена Кунева по време на дискусия за бежанците.
В плана за интеграция на бежанците се включва още създаване на информационно-консултативни центрове към общините, плащане на здравни осигуровки от бежанците, както и мерки за излизане на получилите закрила на свободния жилищен пазар.
Меглена Кунева обеща планът скоро да бъде подробно представен и да бъде готов с финансовия разчет към него. Председателят на Държавната агенция за бежанците Никола Казаков съобщи, че в момента у нас има 700 души със статут на бежанци, 3800 са настанени в центровете, а 660 живеят на външни адреси.
Според Роланд-Франсоа Вейл, който е представител на Върховния комисариат за бежанците към ООН, страната с най-много бежанци в света е Турция. Там цифрата наближава 2 милиона.