Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
От "Газпром" определиха обвиненията на ЕК за неоснователни, тъй като компанията спазва законите във всички държави, в които оперира. Механизмът на ценообразуване съответства на стандартите на всички световни производители и износители на газ, посочиха в отговор на обвиненията от руския газов гигант. Темата коментира и руският външен министър Сергей Лавров.
По повод днешните обвинения на ЕК към „Газпром” в злоупотреба с доминиращи пазарни позиции, Сергей Лавров посочи, че новите правила на третия енергиен пакет не могат да се прилагат със задна дата спрямо подписани навремето двустранни договори. Руският първи дипломат се обяви за подновяване на диалога в енергийната сфера и посочи, че новите проекти, включително газопровода „Турски поток”, отговарят на интересите на Европа. В двучасовото интервю на Лавров за три водещи руски радиостанции доминираше темата за Украйна. Като наш непосредствен съсед Украйна трябва да бъде стабилна, приятелска страна, която в никакъв случай не бива да бъде разкъсана на части, заяви Сергей Лавров: Украйна може да съществува само като държава, която признава многообразието на регионите, които влизат в нея. Искаме в Украйна да има мир и спокойствие и затова е необходимо тя да бъде запазена като единна държава, след като бъдат изпълнени обещанията за децентрализация и бъде проведена конституционна реформа. За целта Киев трябва да се откаже от това, което нарича унитарност и украинизация на цялата страна, подчерта Лавров. По думите му в интерес на Русия е Украйна да бъде военно-политически неутрална. Според руския дипломат една от целите на САЩ е да използват ситуацията в Украйна, за да попречат на партньорството между Русия и ЕС и особено на икономическите връзки между Москва и Берлин.