Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Презастрояването в страната вече е голям проблем, трябва да се търси дългосрочно решение и за Черноморското крайбрежие – заяви професор Атанас Ковачев – ръководител на катедра "Архитектура" във Варненския свободен университет.
Изпуснахме мярката през годините на прехода с това изключително безразборно и интензивно застрояване. Превърнахме нашите курортни комплекси в едни урбанизирани територии, които загубиха от някогашния си чар. И това е проблем, който години наред ще дава да се знае за него, тъй като няма да ги съборим сградите у нас. В Испания събориха, в Америка събориха – едни по-богати страни преди годините на кризата си позволиха, но ние имаме голям проблем и с панелните сгради в България. 2 000 000 живеят в панелни сгради, но ние не можем да ги съборим. Ще ги санираме, но според мен, България много изостава със санирането.
Професор Ковачев, който е участвал в изработването на Общия устройствен план на морската столица, коментира пред кореспондента на БНР, че Варна може да се развива само на юг и там трябва да се оформят зелените зони на града.