Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
51-вият Международен фестивал на камерната музика Пловдив 2015 ще се проведе от 10-и до 20-и юни. В най-стария фестивал за камерна музика в Европа, като дуети, струнни квартети и вокални ансамбли, ще участват музиканти от България, САЩ, Украйна и за първи път от Япония.
Откриването на 10-и юни в Етнографския музей е от японския вокален ансамбъл "Камерата", в който участва и пловдивчанката Нели Койчева. Ансамбълът ще изпълни месата Lux in Kobe ("Лукс ин Кобе"), първо изпълнение в България, посветена на силното земетресение в Кобе преди 20 години, също и старинни японски народни песни, както и две творби от проф. Николай Стойков и Божидар Гатев.
Освен класическата програма от композитори от 18-и, 19-и и 20-и век, във фестивала е включен и концерт "Класика и джаз", с участието на Антони Дончев.
От Съединените щати за участие във фестивала идват американският струнен квартет „Харингтън”, цигуларите Даниела Щерева и известният проф. Кеворк Мардиросян, който участва във финалния сонатен концерт, с който се отбелязва и неговия 60-годишен юбилей.
Дългогодишният артистичен директор на фестивала пианиста проф. Анастас Славчев, който наскоро стана почетен гражданин на Пловдив, ще получи специална награда за изключителен принос към фестивала и музикалното изкуство.
Бюджетът на 51-вия Международен фестивал на Камерната музика е от 14 хиляди лева, от които Община Пловдив предоставя 10 хиляди, а Министерството на културата – 4 хиляди лева.
За ученици, студенти, пенсионери и меломани билетите са с преференциални цени.