Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Парламентарната комисия за наблюдение на енергийния регулатор се събира извънредно днес в опит да отложи поскъпването на електроенергията, планирано за 1-ви юли.
Очаква се Комисията за наблюдение на енергийния регулатор да изготви проект на решение, с който да отложи за следващите месеци, планираното поскъпване на тока за индустрията.
До тук се стигна, след несъгласието ѝ от 1-ви юли да заплаща 40, вместо 19 лева за мегаватчас добавка задължение към обществото и предупрежденията за едночасови стачки в предприятията на 26-и юни.
Председателят на регулатора Иван Иванов обеща, най-късно до петък да стане ясно, дали ще има отлагане на поскъпването, както поиска премиерът Бойко Борисов. Иванов посочи, че увеличението на цената на тока, може да бъде по-малко от планираното, ако правителството намери резерви в сектор "Енергетика". Финансовият министър Владислав Горанов обаче отвърна, че регулаторът най-добре знае, къде може да има такива. Същевременно от Комисията за енергийно и водно регулиране предупредиха, че ако ценовият им модел за електроенергията бъде нарушен, е възможно увеличаване на дефицита в Националната електрическа компания, или поскъпване на тока за бита, което, според предишни техни изчисления, може да достигне 17 на сто. Против поскъпването се обявиха и правителството, в лицето на министрите Теменужка Петкова и Томислав Дончев. Те обещаха реформи в сектора, с които разходите в държавната енергетика ще бъдат намалени с десет на сто.