Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Комисията по отбрана в Народното събрание ще изслуша военния министър Николай Ненчев за разполагането на контингент от НАТО в България. Изслушването ще бъде на фона на острите политически реакции след обявеното намерение на Съединените щати у нас и в още 5 съюзнически държави да се дислоцира и военна техника.
Предстоящият дебат трябва да успокои напрежението, което темата предизвика. Преди малко повече от седмица Съединените щати обявиха плановете си да разположат общо 250 танка, артилерийски установки, БТР-и и други военни съоръжения в шест държави – намерение, което се случва на фона на непрекъснати военни учения, провеждани в страни, граничещи с Русия. Още в първите дни министерството на отбраната не излезе с ясна реакция и влезе в обяснителен режим с опозицията. По-късно припомниха, че присъствието е съобразено със споразумение от 2006 година за разполагане на военна техника. БСП смята, че това е недостатъчно, и обяснява, че ще се следва логиката на конфронтация с Русия. От ГЕРБ ще настояват да бъде изяснено защо министър Николай Ненчев е бил изненадан, след като американската страна обяви, че са водени продължителни разговори по темата.
По време на срещата на военните министри от НАТО миналата седмица източници на "Хоризонт" казаха, че страната ни би трябвало да е в течение на разговорите и изразиха изненада от реакцията на българското военно министерство.