Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
120 спасители търсят работа чрез Агенцията по заетостта, съобщиха от пресцентъра на агенцията. Най-много регистрирани в бюрата по труда спасители има във Варна, следват ги Пловдив и София. Спасителите притежават необходимия сертификат, издаден след завършен курс за обучение за водни спасители на Българския червен кръст. В бюрата по труда досега са обявени 23 свободни работни места.
От Агенцията по заетостта припомнят на работодателите – концесионери и наематели на плажове, че могат да получат изчерпателна информация в бюрата по труда в цялата страна, както и на интернет страницата на Агенцията в раздел "електронна трудова борса".
Наскоро министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова обяви резултатите от проверка на морските плажове, която е установила липсата на спасители на 36 плажа от проверените 99.
Ние сме сезирали, говорихме и с колегите от Министерство на труда и социалната политика с апел да се мисли за специални програми по заетостта, насочени към осигуряването на спасители, защото този проблем е лавинообразен и бих казала, че нараства значително.