Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Гръцкото правителство предлага на Европейския съюз (ЕС) да се изпратят екипи в първите горещи точки, където се събират бежанците и там да се определя кой има право на бежански статут.
Проблемът с бежанската вълна към гръцките острови в момента е в своя пик. Очаквам периоди, когато притокът ще намалее, но след това ще има отново натиск към Гърция. От нас се изисква да упражняваме контрол и бързо да изтегляме бежанците от островите. Това заяви заместник-министърът по миграцията Янис Музалас в парламента в Атина.
Гърция очаква разпределението по квоти на мигрантите, за да освободи островите от силната бежанска вълна. Притокът към Лесбос не намалява въпреки лошото време, само направи още по-рисковано пътуването им до гръцките острови, съобщават от бреговата охрана. За 12 дни 45 000 мигранти са транспортирани от Лесбос към Атина.
В рамките на едно денонощие е оказана медицинска помощ на над 1000 бежанци на границата с Македония, където вече има напълно оборудвани три медицински центъра, съобщиха лекари от Червен кръст. Гръцки и холандски медици съвместно обслужват бежанците.
Според гръцките медии основно бежанците се насочват към границата с Македония, за да се придвижат до Централна Европа.
Очаква се от утре да започне разпределението по квоти на мигрантите, съгласно решението на Европейската комисия.