Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Основната тема по време на срещата между президентите на Русия и Турция е била свързана с енергийните отношения между тях. Владимир Путин и Реджеп Таийп Ердоган обсъдиха сроковете, в които може да бъде подписано междуправителственото споразумение между Москва и Анкара за реализацията на „Турски поток“.
Заедно с президента Путин на срещата с Ердоган от руска страна са участвали енергийният министър Александър Новак и ръководителят на "Газпром" Алексей Милер. Според руския енергиен министър двамата президенти са обсъдили концептуалните въпроси, както и времевата рамка, в която може да бъде реализиран проектът „Турски поток“. Министър Новак допълни, че колкото по-скоро се подпише междуправителственото споразумение, толкова по-бързо ще се и реализира. Преди дни президентът Путин пред турската Анадолска информационна агенция отбеляза значението на този енергиен проект между Москва и Анкара, казвайки, че газопроводът ще продължи за Европа през турско-гръцката граница.
В началото на ноември т.г. турският енергиен министър Али Реза Алабуюн заяви, че руският газ по двете направления на „Турски поток“ ще влиза и съотвено ще се транспортира от Турция към Европа през 2021 година вместо през планираната 2019 година, както се надяваше Москва.
Проблемът, който забавя подписването на руско-турското енергийно споразумение за газопровода, бе свързан с цената на руския газ и евентуалното му намаление, което Анкара настояваше да получи.
Руският енергиен министър каза по-рано, че въпросът за намалението може да се разгледа взависимост от увеличаването на количество газ и реализирането на нови инвестиционни проекти.