Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
В навечерието на втория тур от регионалните избори във Франция, държавите участнички в световната конференция за климата в Париж одобриха универсалното споразумение за борба срещу климатичните промени. То беше приветствано като "историческо" от световни лидери и организации.
"Франция обедини светът", приветства снощи френският президент Франсоа Оланд, историческото споразумение за борба с климатичните промени, прието от 195-те държави на световната конференция по климата. Президентът предложи на страните, които са готови за действат с по-бързо темпо да преразгледат своите ангажименти срещу глобалното затопляне преди 2020 година. Приетият текст предвижда задължителна равносметка до 2025. Редица световни лидери приветстваха Париж за постигнатото съгласие. Според генералния секретар на ООН Бан Ки мун - то е колосален триумф за човечеството, а за президента на САЩ Барак Обама - то може да доведе до поврат в борбата за климата, ако вчерашният резултат от конференцията е отбелязал успех за френския президент днешния втори тур на регионалните избори е изпитание за политическите сили, изправени пред надмощието на крайно десния Национален фронт на първия тур., избирателната активност и успеха на тактиката на обединението срещу националистите, решаващи за резултата.