Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Проучване показва, че Крим не иска да получава ток от Украйна, ако трябва да признае, че е част от Украйна

Проучаването в Крим и Севастопол бе възложено от министъра на енергетиката на Русия Александър Новак на 31 декември м.г по предложение на президента Владимир Путин. Според резултатите от него 93.1 % от жителите на Крим, не са съгласни да бъде подписан подобен договор, само 6.2 % биха се съгласили показа експресно проучване проведено от Всеруския център за изследване на общественото мнение /ВЦИОМ/.
В изследването са взели участие 3000 жители на Крим, обяви ръководителя на ВЦИОМ Валерий Фьодоров. Според изследването става ясно, че 94% от жителите на района са готови да изтърпят няколко месеца на режим на тока, отколкото да признаят, че са част от Украйна.
Коментарите на хора от Крим и анализатори в Москва показват, че в сравнение с преди близо две години днес се е увеличил броят на жителите на полуострова, които иската да бъдат част от Русия. Известният руски опозиционен политолог  Глеб Павловски, заяви пред радио „Ехото на Москва“, че това проучване представлява крачка към демонтирането на политическата система, и че то е било извършено под дулото на пистолета“.

На 22 ноември м.г бе прекратена доставката на електричество за полуострова, което доведе до сериозни рестрикции и въвеждането на режим на тока.  Но спирането на подаването на ток от Украйна към Крим, вследствие на действията на група украински националисти, се оказа проблем и за самата Украйна, защото загубата на такъв огромен потребител какъвто е Крим за Украйна доведе до аварийно претоварване на две атомни централи в тази част на страната.  Русия вече пусна в действие два електропровода за Крим, с което полуостровът премина в енергийната система на Москва, но за пълната независимост от Украйна ще бъдат необходими поне още 500 МВт, за да може района да се върне към нормалното си функциониране.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!