Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Няма разцепление в структурите на Движението за права и свободи (ДПС) в района и диалогът с избирателите не е нарушен след изключването на бившия лидер Лютви Местан, обявиха в Кърджали тримата съпредседатели на Движението навръх честването на 26-ата годишнина от основаването на местната партийна организация.
Над 400 души са поканени тази вечер на тържество на ДПС в един от големите ресторанти на Кърджали, като няма информация за алтернативно честване от привърженици на Лютви Местан.
От ДПС увериха, че партията е стабилна, единна и няма промяна в евроатлантическата ориентация, въпреки че все още имало нерешени проблеми като изучаването на майчин език и участие на малцинството в отбраната и сигурността.
ДПС не се е променило - ДПС си върви по своя си път. Парламентарната група е ясна - следва следващ политически сезон, подчерта Мустафа Карадайъ.
Както Кърджали, така и ДПС са непревземаеми – тази крепост не може да бъде превзета нито отвътре, нито отвън, допълни Четин Казак.
След промените в ДПС, пред избирателите стои въпросът за стандарта на живот, а не политическия избор на несъществуващи тези в партията, като според Карадайъ хората искат:
Тези, които несподелят ценностите, философията и идеологията на ДПС и напускат парламентарната група на ДПС, да бъдат така доблестни да напуснат и Народното събрание, а ако решат могат да си изградят свои политически проект и да участват на избори.
Мустафа Карадайъ коментира и последните изявления на Лютви Местан, че е бил пионка, назначена за лидер:
Колеги, лидерите се раждат и се изграждат във времето – лидери не се назначават. Воденето на политика е сложен процес и много внимателно трябва да се води политиката на Балканите, защото и региона е сложен.