Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
След телефонния разговор на президентите на Русия и САЩ Владимир Путин и Барак Обама руският лидер обяви, че между тях и работните групи се създава "гореща линия" за консултиране на всички аспекти по изпълнение на договореностите.
В резултат на постигнатата договореност ще бъде облекчен хуманитарният достъп до всички нуждаещи се сирийски граждани.
Същността на споразумението между Москва и Вашингтон е прекратяването на огъня в Сирия от 27 февруари. За да може напълно да се реализира споразумението, Москва ще окаже натиск върху правителството в Дамаск и правителствените части, като очаква Вашингтон да направи същото със своите съюзници и воюващите групировки в Сирия. Военните действия обаче ще продължат да се водят срещу признатите от Съвета за сигурност на ООН за терористични групировки ИДИЛ и "Джебхат ан нусра".
В специално обръщение след края на разговорите Владимир Путин, заяви:
Убеден съм, че съгласуваните с американската страна съвместни действия са способни да променят радикално кризисната ситуация в Сирия. Появи се най-накрая реален шанс да сложим край на дългогодишното кръвопролитие и насилие.
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков добави, че споразумението между Русия и САЩ е станало възможно след дълга работа на дипломатите на двете страни и след като то е било съгласувано и обсъдено с лидерите на Катар и Саудитска Арабия.