Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Противоречиви реакции на споразумението между ЕС и Турция за справяне с бежанската криза

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Германският канцлер Ангела Меркел заяви, че усилията на Европа за справяне с бежанската криза са насочени в правилната посока.  Освен това тя се обяви за определяне на отделни квоти за бежанците от Ирак.

Агенцията за бежанците към ООН обаче предупреди, че споразумението може да е в разрез с международните закони за миграцията и защита на човешките права. Колективното прогонване на чужденци е забранено, съгласно Европейската конвенция за човешките права, подчерта директорът на агенцията Венсан Кошете
Признавам, че малко се уморих да слушам за мними или нелегални имигранти, когато знаем, че 91 процента от хората, пристигащи в Гърция са афганистанци, иракчани и сирийци. Те бягат, за да спасят живота си, бягат от конфликти или от нарушаването на човешките им права, а не са хора, търсещи по-добро икономическо бъдеще.
Върховният комисар на ООН за бежанците Филипо Гранди също заяви, че е "дълбоко загрижен" от споразумението, тъй като не са ясни гаранциите за защита на бежанец по силата на международното право. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!