Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Днес Съветът за електронни медии (СЕМ) трябваше да разгледа за пореден път оставката на председателя на регулатора доц. Георги Лозанов и да направи опит да я гласува, но и на четвъртото си заседание СЕМ не гласува оставката му.
Четирима от членовете на СЕМ присъстваха на днешното заседание на регулатора. Георги Лозанов отсъстваше, защото е в отпуск. Причината, поради която и днес оставката му не беше гласувана, е че трима от членовете СИМ – Мария Стоянова, Анюта Асенова и Ана Хаджиева поискаха Лозанов да представи отчет и едва тогава да го освободят.
Според Анюта Асенова, която е и юрист, има законови пречки на днешното заседание да се гледа оставката на Лозанов, защото до 31-ви март СЕМ трябва да внесе в НС отчет за своята дейност. Така е по закон. Това означава, че преди този срок – 31-ви март, членовете на СЕМ трябва да разгледат и приемат този отчет.
Според Ана Хаджиева е практика Съветът да се представлява от неговия председател. Тя също се съгласи, че гласуването трябва да се отложи. Стигна се до гласуване, в което само Иво Атанасов настояваше оставката на Лозанов да се гласува днес.
Досега на три поредни редовни заседания медийният регулатор не беше в пълен състав. По процедура, след като оставката на председателя бъде приета, СЕМ трябва да избере нов. Следва Лозанов да подаде отново оставка, но вече като редови член на регулатора. Той поиска да напусне Съвета за електронни медии на 25-и март с мотив, че не е съгласен телевизия "Пик" да получи регистрация.
Днас надзорниците удължиха с още седмица отпуска на Георги Лозанов и решиха, че на заседание в следващия вторник ще открият процедура за избор на генерален директор на БНР. Първият мандат на Радослав Янкулов изтича в края на май.