Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Татяна Дончева критикува антикорупционния закон "Кунева"

| обновено на 02.04.16 в 14:56
Татяна Дончева
Снимка: БГНЕС

За да стане България добро място за живеене трябва да се отстранят мутрите и мафията от властта. Това заяви председателят на "Движение 21" Татяна Дончева пред делегатите на втория конгрес на партията. Тя заяви, че без съдебна реформа страната ни не може да продължи напред и още:

Отдавна живеем с усещането, че този преход няма край и се доближаваме до времето, откъдето тръгнахме. България прекара четвърт век "преход". Отдавна живеем с усещането, че този преход няма край. В нацията се е установила апатия и чувство за безнадеждност. Напоследък доста хора в интелектуалните среди с отношение към политиката, започнаха да си дават сметка, че сме опасно близо до времената, от които тръгнахме. Трябва да си дадем сметка, че 25 години след началото на прехода, сме се оказал, не в нашата държава, а в нейната имитация. Имитацията на държавата не се управлява със закони, а с изнудване, заплаха, прелъстяване и поквара, но използва лостовете на министерства, държавни учреждения и съдилища.
В доклада си пред форума тя критикува антикорупционния закон на вицепремиера Меглена Кунева, защото в него се нарушават принципите на правовата държава.

Атанас Атанасов от ДСБ, който бе гост на конгреса на "Движение 21" заяви, че днес българската държава се управлява от хора, които страшно много обичат европейските пари, но мразят европейските правила:


Днес в България има един остър проблем, който е развило цялото общество и то иска концентрация на голяма обществена сила, за да бъде решен. Този проблем се нарича корупция. Корупцията е изключително тежка. Тя е разяла институциите от вътрешни боричкания, които водят само от време на време до някакви проблясъци, като тази схема с ДАИ. Единият иска от другия друг началник и заради това се стига до такова положение. Днес няма кой, днес има той.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!