Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Приемът на онкоболните в лечебните заведения е гарантиран. Това заявиха от Здравната каса по повод сигнали, че болници връщат пациенти. От Касата са категорчни, че няма причина болници, които имат договор с НЗОК за Амбулаторна процедура №5, да отказват хоспитализация. До края на април те могат да продължат работата си както досега, като дотогава приведат дейността си съгласно изискванията на Наредба №2 на Министерството на здравеопазването, съобщават от пресцентъра.
Приемът на онкоболни в Плевенската болница "Света Марина" е нормален, потвърди и проф. доктор Григор Горчев, медицински управител на болницата.
Не можем да си позволим да върнем болен, подчерта проф. Горчев, който настоява Министерството на здравеопазването аргументирано да обясни защо е премахната еднодневната хирургия, а пациентът задължително трябва да лежи в болница, което е обратно на практиката по света:
На пациент, на който днес му е направена тази манипулация, може да си тръгне още същия ден. Той трябва да стои 2-3 дни в болница, което е необяснимо, за да се получат парите от Касата – това е проблемът.
Трябва да има правила за работата на общопрактикуващите лекари – те протестират не за пари, а за правила по отношение на реализацията. допълни проф. Горчев, според когото в цял свят лекари, организации и експерти на държавно ниво се борят да се намали болничното лечение, защото е много скъпо.