Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Без дебати и единодушно парламентарната комисия по култура и медии прие на днешното си заседание процедурата за избор на нови членове на Съвета за електронни медии от квотата на Народното събрание.
Според процедурните правила, предложенията за кандидати за членове на СЕМ се правят от народни представители или от парламентарни групи и се внасят в седемдневен срок от приемането на правилата от Народното събрание. Очаква се това да стане утре сутрин. След това предстои публично оповестяване на документите, а после и изслушване на кандидатите в открито заседание на медийната комисия, което ще се излъчва на живо по интернет. Комисията ще изготви доклад от изслушването, който ще предаде на народните представители не по-късно от 24 часа преди началото на заседанието, на което ще бъдат гласувани кандидатурите. За избран ще се смята кандидатът, получил повече от половината от гласовете на присъстващите народни представители. Двама членове на медийния регулатор трябва да избере парламентът. Когато това стане, тогава и говорителят на външното министерство Бетина Жотева ще стане член на СЕМ, но от квотата на президента. На 8 май миналата година Росен Плевнелиев издаде указ за нейното назначаване. Според Закона за радиото и телевизията обаче решението на Народното събрание и указът на държавния глава влизат в сила едновременно.