Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Техеран смята да развива собствена отбранителна ракетна програма, обяви по време на петата международна московска конференция по сигурността военният министър на Иран Хосейн Декхан. Страната му, според него, има сериозен човешки потенциал от учени, както и огромен военно-промишлен комплекс за реализирането на своите планове и цели.
Декхан обвини САЩ, Израел и Саудитска Арабия, че подпомагат терористичните движения и направления в исляма. Той обаче избегна да даде отговор на въпроса дали Москва и Техеран действат в общ военен съюз.
В дискусия, посветена на проблемите на Близкия изток, командващият оперативния щаб на руската армия ген. Рудской обяви, че военните сили на страната му могат да защитят Сирия, давайки за пример операцията по освобождаването на античния град Палмира.
Конференцията в Москва беше използвана и като възможност за среща между руския и ливанския министри на отбраната Сергей Шойгу и Самир Мокбел. Шойгу изрази загрижеността на Москва от сраженията на ливанските правителствени части срещу радикалните ислямистки групировки ИДИЛ и "Джебхат ан Нусра" в района на границата със Сирия. Ливанският вицепремиер и министър на отбраната обяви, че през лятото военни експерти от Москва и Бейрут ще договорят списък от военна техника и въоръжение, което Русия ще предостави на близкоизточната страна в борбата й срещу радикалните групировки.