Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Сър Дж. Мейджър: Поддръжниците на Brexit явно изгубиха икономическия аргумент спрямо миграцията

Б. Джонсън: На дневен ред е правителството да си възвърне контрола над много неща

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Бившият британски премиер сър Джон Мейджър упрекна поддръжниците на кампанията за напускане на Европейския съюз от Великобритания, като заяви, че съгражданите му биват заблуждавани на "изключително високо ниво от цяла плеяда от неточна и невярна информация". Според сър Мейджър най-вероятно хората ще гласуват "за" излизането въз основа на информация, за която "се знае, че не е вярна" и която "най-вече не отговоря на въпроса какво ще стане, ако гласуваме да напуснем".

Тези, които поддържат кампанията за напускането на ЕС, нямат нищо да предложат на гражданите на Велокобритания, а всичко, което изваждат като довод, е изначално лъжа и не е честно спрямо цената, която Европа ще плати. Те явно изгубиха икономическия аргумент спрямо миграцията. И смятам, че те провеждат една кампания, майка на мизерията, подчерта Джон Мейджър.

СнимкаОт своя страна депутатът-консерватор и бивш кмет на Лондон Борис Джонсън, заяви, че тези, които са "за" оставането на Великобритания, не притежават дългосрочна визия за икономиката, особено ако миграцията продължи със същите си темпове и в бъдеще: 

Има много малко време до референдума на 23 юни, но това, което искат да чуят хората, са аргументи, които ние даваме като привърженици на Brexit – на дневен ред е правителството да си възвърне контрола над много от нещата, които интересуват живеещите в тази държава.

И да – това е основното, нищо неясно няма, и да – ние имаме граници, но има и далеч по-важни аспекти като икономическия живот на страната, който очевидно не можем да контролираме вече, 
подчерта още Джонсън.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!