Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Европейският съюз предприема спешни мерки за гарантиране бюджета на общността, съобщи в Кърджали евродепутатът Неджми Али.
Основните мерки са свързани с повишаване на ефективността при изразходване на бюджета на Евросъюза,като според Неджми Али очакваният финансов недостиг след евентуалното излизане на Великобритания е 9 700 000 000 евро годишно:
Средствата, които постъпват като вноска от страна на Великобритания, са 9% от общия бюджет на ЕС. Не мисля, че това ще се отрази драстично върху функционирането на общността като цяло, но смятам, че с едно разумно вътрешно преразпределение на разходната част в посока към по-слабо развитите региони и с повишаване на тяхната ефективност до голяма степен, според мен, ще бъде преодолян този очакван недостиг.
Неджми Али допълни, че се предприемат мерки срещу контрабандното изтичане на пари от европейския бюджет:
Само в сферата на измамите с ДДС, средствата, които са губят, са в рамките на 170 милиарда евро. Нетната стойност, която Великобритания, примерно, внася в общия бюджет е 8,5 милиарда евро.
Евродепутатът смята, че е назрял момента валутният съюз между държавите-членки да бъде последван от политически, а службите за сигурност да заработят заедно.