Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Експертите да започнат работа в кратки срокове за намирането на решение по казуса с АЕЦ "Белене". Това беше договорено в Москва от българския министър на енергетиката Теменужка Петкова и руската корпорация "Росатом".
Българската и руската страна създават съвместна работна група, която да разгледа възможните варианти по проекта "Белене" след решението на Международния арбитражен съд в Женева. Очаква се експертите да започнат работа, за да се стигне до изгодно и за двете страни решение в максимално кратки срокове.
Двете страни в разговорите бяха категорични, че отличното сътрудничество между АЕЦ "Козлодуй" и руската "Росатом" ще продължи.
Министър Петкова подчерта, че благодарение на доброто съвместно сътрудничество процесът по удължаването на живота на 5-и и 6-и блок на българската атомна централа ще завърши успешно.
Всички дейности в АЕЦ "Козлодуй" се изпълняват по график, каза тя. Така и през следващите години България ще може да задоволява 32 процента от своите нужди от електроенергия от атомната централа.
В същото време пред БНР руският министър на енергетиката Александър Новак коментира, че няма да се среща днес с министър Петкова.
Нямам запланирана среща с министър Петкова, защото по-скоро тя има разговори с "Росатом", подчерта той.
На уточняващ въпрос на медията за това какви решения могат да бъдат предприети, той не пожела да отговори, казвайки, че не е готов в този момент да говори по този въпрос.