Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Заради зачестилите сигнали за мними инкасатори, ръководството на ВиК - Ямбол предупреждава, че плащането на водата не се извършва по домовете.
Единствено месечното отчитане на консумираната питейна вода се извършва на място, в дома на абоната, припомнят от "ВиК". Заплащането, включително и след споразумение с клиента за разсрочено плащане, става в паричния салон на дружеството, в пощенските станции или чрез различни интернет системи.
До предупреждението се стигна, след като абонати, предимно възрастни и самотни хора, се оплакаха от мними инкасатори. Един от случаят през пролетта беше разследван и от полицията. Тогава жена на средна възраст позвънила по обяд на 78-годишен мъж, представила се за инкасаторка и той я пуснал в дома си. Тя заявила, че задълженията на абоната възлизат на 30 лева, но приела 20 лева от домакина. След като си тръгнала, възрастният мъж установил кражба на 1 800 лева от дома си. Въпреки досъдебното производство, лъжливата инкасаторка така и не беше открита.