Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Над 200 лечебни заведения в страната са въвели устройства за пръстови индетификатори. Това каза в Плевен заместник-министърът на здравеопазването д-р Ваньо Шарков. За първи път в университетска болница “Георги Странски“, която не е в пилотния проект, демонстрираха въвеждането на пръстов индентификатор на пациент.
В плевенската университетска болница вече има 49 устройства за въвеждане на пръстови идентификатори при прием на пациенти, които ще заработят активно през следващите дни, видя при посещението си д-р Шарков. Не се изисква тази идентификация за:
Пациенти, които се хоспитализират по спешност. Първата ни задача като лекари е да помогнем да бъде спасен техния живот. Системата с нищо не е по-различна от начина, по който се работеше досега с личните карти. Всички изключения, които бяха допускани преди, са увеличени, с изключение по медицински причини.
Доктор Шарков каза още:
НЗОК е длъжна да охранява средствата на здравноосигурените лица. За първи път има възможност пациентът сам да контролира парите, които той е внесъл в Касата.