Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Обвиненията на ръководителя на британското контраразузнаване МИ-5 Андрю Паркър, че Русия представлява все по-голяма заплаха за стабилността на Великобритания, използвайки всички сложни инструменти в арсенала си за постигане на своите цели, нямат никакви основания. Това коментира прессекретарят на руския президент Владимир Путин Дмитрий Песков.
Тези думи не съответстват на действителността и Русия не може да ги приеме и да се съгласи с тях. Заявленията за кибератака Москва нееднократно е коментирала, добави още Песков в отговор на обвиненията, идващи от ръководителя на британското контраразузнаване.
Според говорителя на Кремъл дотогава, докато не бъдат представени каквито и да е доказателства, всякакви подобни изявления, идващи от ръководителя на МИ-5, вицепрезидента на САЩ или друг отговорен фактор, ще бъдат възприемани като голословни и необосновани. Няма как Русия да приеме тези голословни обвинения и няма да им обръща внимание, каза още Песков.
От своя страна, ръководителят на Съвета по сигурността в Русия Николай Патрушев в интервю пред РИА Новости обяви, че Русия продължава да използва създалите се условия за провеждането на диалог в Съвета Русия-НАТО в опит да бъде намалено напрежението между Москва и Запада. Също така в рамките на този формат Москва работи и за двустранно споразумение за предотвратяването на инциденти в открито море и въздушното пространство.
Патрушев каза още, че със съвместните усилия на световната общност в крайна сметка ще бъде постигнато създаването на ефективна архитектура на единна и неделима сигурност, в която военнополитическите блокове ще се окажат безполезен анахронизъм. Според ръководителя на руския Съвет по национална сигурност Москва изхожда от това, че в сегашната международната обстановка е еднакво контрапродуктивно както влизането в изолация, така и опитът да бъде изолиран някой от другите играчи. Накрая той заключава, че, както показва опитът от най-новата история, взаимоотношенията между Русия и САЩ рано или късно се връщат в нормалното си положение, защото тяхното задълбочаване в тази негативна посока не отговаря на интересите на никого нито в Москва, нито във Вашингтон.