Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
В Москва избирателната активност на вота за президент и вицепрезидент и референдума беше много висока през целия ден. Голяма опашка до късния следобед се извиваше пред секцията в посолството ни в руската столица. Повечето от желаещите попълват на място своите декларации за гласуване извън страната. Единственото възмущение, което предизвикваше недоволството на желаещите да гласуват, е, че имаше само една секция с една урна, като изчакването продължаваше по четири часа.
Сред дошлите да упражнят правото си на избор са архимандрит Теоктист, който е настоятел на подворието на Българската православната църква в Русия и българските учени от Института за ядрени изследвания в град Дубна, намиращ се на 120 км от Москва. Имаше също студенти и наши сънародници, които живеят от дълги години в руската столица.
Цифрите за броя на българите в Москва са доста противоречиви - между 5 хиляди и 15 хиляди души.
Освен в руската столица има и две избирателни секции, намиращи се на територията на Генералното консулство на страната ни в Санкт Петербург и консулството в Екатеринбург.
Електронните медии в Русия обръщат внимание на провеждащите се избори за държавен глава, като цитират българския премиер Бойко Борисов, че те са своеобразен вот на доверие към правителството.