Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Акценти от чуждестранния печат

Десет години след въвеждането на Механизма за сътрудничество и проверка, ЕК ще обсъди най-новия доклад за регистрирания напредък от Румъния, пише вестник "Бурса". Румънското издание "Зиаре" публикува коментар на бивш румънски еврокомисар с  очаквания за положителен доклад, в който обаче няма да липсват препоръки. 
Голяма част от домакинствата в Гърция са обеднели още повече, информират печатните издания в страната, като се позовават на данни от изследване на гръцката Конфедерация на занаяатчиите и търговците. Вестник "Нафтемборики" бие тревога, че икономическата миграция в Гърция е започнала да придобива кошмарни размери, а всекидневникът "Имерисия" изтъква, че 75 на сто от доходите на гърците драматично са намалели. 
Руските медии коменират появилите се информации, че Китай е разположил стратегически ракети край границата с Русия. Появата на ракетите обаче не тревожи Кремъл, пише руският ежедневник  "Ведомости", като се позовава на Дмитрий Песков - говорител на президента Владимир Путин. Междуконтиненталните балистични ракети са от новия модел "Дунфън-41", посочват от "Росийская газета" . Ако тези ракети са разположени в североизточната провинция Хейлунцзян, голяма част от територията на Русия ще попадне в т. нар. "мъртва зона", която не може да бъде поразена с тях, уточняват от руският вестник "Независимая газета".
Приключилите преговори в Казахстан за стабилизиране на примирието в Сирия също се коментират обширно в руския печат. Външните сили може да предлагат различни модели, но последната дума трябва да имат самите сирийци, изтъква московски политолог пред вестник "РБК". "Росийская газета" пък намира "принципни отлики" между преговорите в Астана и предходните срещи за Сирия, отбелязвайки по-специално, че "на практика никаква роля не играят ключовите играчи от предишния период - държавите от ЕС и особено САЩ". 
   



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!