Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Премахването на българското гето край италианския град Фоджа за момента е спряно

Снимка: БГНЕС

Премахването на българското гето край италианския град Фоджа за момента остава проблематично. Разпоредбата за това на кмета на града Франко Ландела трябва да се преведе на български език.

Ръководителя на социалната служба към кметството Никола Руфо е съобщил за местните медии, че  изпълнението на наредбата е спряно, защото тя трябва да се преведе от италиански на български език. Налага се поради факта, че не всички хора от гетото разбират добре италиански език. В момента в него има 104 възрастни и около 40 деца, голяма част от които са от Сливен. Обстановката сред която живеят е мизерна. Целта е те да бъдат преместени в по-добри условия на живот. Благотворителната епископална организация „Каритас“ може да осигури заплащането само на жилища за три семейства. Решаването на въпроса с пребиваващите е сериозен и никак лесен, защото през лятото броят на ромите на сезонна работа достига до 1000 души. Според университетско проучване гетото е най-голямото в Европа. Разположено на частен терен от 10 години, то е незаконно и премахването му се оказва сложно. От област Пулия уведомяват, че по въпроса ще се действа съобразно европейската програма „Ромакт“ с участието и на българската страна.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!