Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
НАТО и Русия отново констатираха противоположни позиции относно конфликта в Украйна, съобщи след срещата на посланиците генералният секретар на Алианса Йенс Столтенберг. Той отбелязаха напредък в диалога с Москва за намаляване на риска от инциденти при военните учения от двете страни на границата.
Страните от НАТО са призовали руския посланик да предаде на властта в Кремъл да окаже влияние върху сепаратистите в Украйна за спазване на примирието. Йенс Столтенберг изрази загриженост за ситуацията в Донбас, където ожесточените боеве продължават:
ОССЕ докладва, че забранени оръжия се използват два пъти в минута, а наблюдателите не могат да си вършат работата. Понякога самите те се превръщат в мишени. Съюзниците изразиха сериозна загриженост от това, че Русия признава документи за самоличност, издавани от сепаратистите, налага рублата като валута и отнема собствеността на местни фирми.
Има напредък в диалога за прозрачност и предсказуемост на военните маневри между натовските и руските войски, подчерта генералният секретар на Алианса: Диалогът не е лесен, но ние държим на него. Днес взаимно направихме още една стъпка към обмен на информация за военните ни позиции. Русия докладва за 3 нови дивизии в Западния военен окръг, а НАТО предостави данни за 4-те батальона, които разполагаме в Полша и Балтийските републики. Очаквам следващите срещи да продължат в духа на прозрачност, допълни Йенс Столтенберг. След анексирането на Крим през 2014 г., НАТО прекрати всякакво практическо сътрудничество с Руската Федерация и съветът на ниво посланици остана единствената платформа за политически диалог.