Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Европейският парламент ще разисква и гласува свои условия за изхода от преговорите за излизането на Великобритания от Европейския съюз (ЕС).
По закон евродепутатите нямат право да участват в преговорния процес и днешната резолюция няма обвързващ характер. Вече договорената сделка между Европейската комисия (ЕК) и Лондон обаче след 2 години трябва да бъде подложена на гласуване в Страсбург и ако не получи мнозинство, няма да влезе в сила.
Водещите парламентарни групи на ЕНП, ПЕС, либералите и зелените са се обединили около общи позиции, с които се надяват индиректно да повлияят на разговорите по Брекзит. Според тях първо трябва да се уреди реципрочно статутът на постоянно пребиваващите британски и европейски граждани от двете страни на Ламанша.
В дебатите преди гласуването ще участва и председателят на ЕК Жан-Клод Юнкер. Неговата институция ще преговаря с британското правителство от името на 27-те правителства на ЕС.