Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Постигането на консенсус в Европейския съюз по политиката за сигурност и миграция е една от приоритетните теми, по които Българското председателство ще насочи усилията си в идните шест месеца. България ще работи за трайни и справедливи решения в политиката за убежище, ефективни политики за реадмисия и балансиран подход за решаване на миграционния проблем с акцент върху укрепването на контрола по границите.
Най-сериозното предизвикателство е постигането на единомислие между страните членки за реформата на Дъблинското споразумение. Още през февруари Европейският съвет ще обсъди възможностите в бюджета на Евросъюза да бъде отделено перо и за миграционните разходи.
Формата на Дъблинското споразумение е препъникамъкът в пакетното досие "Сигурност и миграция". Последната за годината среща на лидерите в Брюксел показа колко дълбока е разделителната линия между държавите членки. Полша и Чехия не отстъпват от позицията против квотното разпределение, а изходът от задънената улица ще зависи и от разплитане на политическата криза в Германия и предстоящите избори в Италия.
Министър-председателят Бойко Борисов за българската позиция за четвъртата версия на Дъблин:
Първо, много силна, бърза външна политика на съюза като цяло. Второ, границите на ЕС да се пазят така както се пазеха едно време, ако щете.