Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Между 80 и 100 процента от насажденията с праскови по поречието на Тунджа в района на Сливен са измръзнали и собствениците настояват за компенсации от държавата. За "Хоризонт" директорът на Областната дирекция "Земеделие" Тодор Братанов съобщи, че обезщетения могат да получат само стопаните с изцяло провалена реколта.
Очаква се да бъде сформирана комисия, която да направи оглед на щетите в овощните градини, каза Тодор Братанов. Той призова стопаните да подават заявления в областната дирекция:
"От вчера приемаме заявления, всъщност ние постоянно приемаме, но от вчера вече имаме подадени няколко заявления. Предстоят огледи на трайните насаждения."
Стопаните изразиха опасения, че ако има изсъхнали дървета и градини, това ще е фатално за бранша и отново настояха за обезщетения:
"Да ни признаят пораженията и да платят едно обезщетение. В порядъка на около 200 лева, са платили миналата година за кюстендилските череши, което наистина е крайно недостатъчно."
В момента в Сливенско площите засадени с прасковени насаждения са около 20 хиляди декара, но все още не е ясно колко от тях са засегнати от студовете.