Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Учени, индустриалци и общественици обявиха създаването на ново сдружение, наречено „Инициатива Единение“, което ще се бори за намаляване на бедността и обединение на нацията. В Управителния му съвет влизат академиците Стефан Воденичаров и Георги Марков, доцентите Цвета Маркова и Даниела Бобева, както и бизнесмена Красимир Дачев. Според Дачев, брутният вътрешен продукт на страната може да се удвои през следващите 7-10 години, а България е бедна, защото икономиката ѝ е суровинна:
"Трябва да се намери политическа воля за създаване на една дългосрочна програма, която леко да отдалечи нашите политици от икономиката, защото виждам напоследък, във връзка с този случай с ЧЕЗ, как ние не можем да разберем какво ни казват чехите, австрийците. Когато чешкият или австрийският министър-председател казва, че ЧЕЗ е държава в държавата, а нашите казват: "Не може ли да му вдигне телефона и да му нареди! На какъв се прави той, министър-председател! Просто системата е такава. Там държавната собственост се управлява на пазарен принцип. Техният парламент избира Надзорен съвет, който е отдалечен от политиците. Този Надзорен съвет прави конкурси за шефове на различните държавни компании и те се управляват на пазарен принцип. Министър-председателят няма инструмент, с който да им каже, но това нещо в България не се разбира."