Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Повече от 2 часа продължи протестът на природозащитници на къмпинг "Корал". Екозащитниците настояват да бъде премахната оградата на частен терен, която обхваща и единствения път отвеждащ до плажната ивица.
Десетки полицаи охраняваха протеста, за да не се стигне до сблъсъци.
Частни гардове ще пазят поставената ограда, която обхваща 120 дка терен, каза Добромир Драганов, подизпълнител на испанската фирма „Иберодрола“, закупила имота.
"Собствениците го правят, защото всяка година влизат нерегламентирано много каравани и палатки."
С разпънат транспарат с надпис „Иберодрола ти ли ще унищожиш Корал и Дюните“ протестиращите застанаха пред оградения път.
"Коловете заграждат самата пътека, която води към плажа. Освен това не може да има достъп, примерно, за линейка."
"Отстояваме последните 800 метра от незавладяната държава."
Целта е да се заграби последното кътче и да бъде бетонирано докарай".
Не липсваха и провокации. Жители на Царево влязоха в спор с протестиращите.
Представители на частната фирма също бяха на протеста. Те твърдят, че не предвиждат да строят ваканционно селище, но не искат в частната територия да има поставени палатки и каравани. Протестиращите пък заявиха, че ще се борят до последно срещу приемането на Общия устройствен план на Царево, който предвижда застрояването и на къмпинг "Корал".
На финала на протеста защитниците на Корал подадоха сигнал за незаконно поставената ограда на тел.112