Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Арменската полиция арестува опозиционния лидер Никол Пашинян

В Ереван избухнаха нови сблъсъци между протестиращи и полиция

| обновено на 23.04.18 в 02:09
Снимка: ЕПА/БГНЕС

И тази вечер на протест на площада на Републиката в Ереван се събраха десетки хиляди души, съобщи РИА Новости. Демонстрантите обвиняват бившия президент, сега премиер Серж Саркисян, който е "силният човек" в Армения повече от 10 години, че не е намалил бедността и корупцията, в момент, когато националната икономика остава в ръцете на олигарси.

По-рано полицията арестува лидерът на опозицията Никол Пашинян. Според прокуратурата Пашинян и още двама депутати от опозицията, са били арестувани, защото са организирали незаконни шествия и митинги и са призовавали към блокиране на пътища и парализиране на дейността на обществените институции. 

По-рано разговорът между арменския премиер Серж Саркисян с Пашинян приключи бързо.  "Дошъл съм да обсъдим вашата оставка", каза Пашинян на премиера пред телевизионните камери. "Това не е диалог, това е шантаж",  заяви Саркисян и напусна залата в хотела, където бе насрочена срещата. 

Свещеници от Арменската апостолическа църква отидоха вчера при демонстрантите и призоваха всички участници в конфликта да запазят спокойствие. 

Американското посолство в Ереван призова страните във вътрешнополитическата криза в страната да проявят сдържаност и да избягват сцени на насилие. Това се посочва в комюнике на дипломатическата мисия, публикувано снощи.

След два последователни мандата като президент на Армения, във вторник Серж Саркисян бе избран за премиер. Протестиращите смятат 63-годишния политик, който е във властта от 1993 г., за виновен за бедността и корупцията в страната. Саркисян е считан за довереник на Кремъл.

Вълната на протеста се обърна срещу него след оспорвана конституционна промяна, която превръща Армения от президентска в парламентарна република. Гласуваните на референдум преди 3 години промени значително разширяват правомощията на министър-председателя за сметка на държавния глава. Опозицията смята, че промените облагодетелстват лично Саркисян. За това протестиращите настояват бившият президент и настоящ премиер да се оттегли от властта.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!