Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Решителен, смел мъж, с неповторима харизма и благородна кауза. Така ще остане завинаги в сърцата и съзнанието на повечето българи Октай Енимехмедов, който заявяваше, че симпатизира на Левски, Раковски, капитан Петко войвода, на храбрите мъже, милеещи за своята родина. Самият той изнесе от корпуса на затвора портрета на Левски и го предложи на Министерството на образованието. Научил съм се кое е най-важното за един мъж в този живот – достойнство и чест, отбелязваше Октай, който отдавна можеше да направи избор за бъдещето си в свят с толкова широки възможности.
В творческите среди Октай Енимехмедов се изявява като даровит художник в загадъчния стил ебру. Едно изкуството, при което боите се разпръсват на капки във водата. И до днес то е на голяма почит, а корените му тръгват от персийските майстори, боравили с четката. Използвано някога като холографски знак за държавни документи, сега ебру е на висотата на символизма и флоралните мотиви.
2-кратният световен шампион по кайтсърфинг Airton Cozzolino притежава творбата на художника Purple sea, а картина от същата серия "Red sea" е притежание на успешния немски кайтсърфър Florian Gruber. Пътят му на творец продължава и с Musical and Artistic Director Maestra Sarah Bisley Schneider /New Zealand, Austria/, която също се сдоби с ебру арт от Октай.