Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Народното събрание подкрепи на първо четене отпадане на ограничението за броя на хората, които могат да обитават едно жилище при първа регистрация по постоянен адрес. Промяната в Закона за гражданската регистрация беше предложена от групата на обединените патриоти. Срещу текста гласуваха депутатите от ДПС.
Според председателя на Правната комисия Данаил Кирилов в момента проблемът сериозно рефлектира в областите Кюстендил и Благоевград, но с предложените текстове ще се подобри регистрационният режим и контролът. Разпоредбата няма нищо общо с изборния туризъм, подчерта той:
"Така се получаваха едни изкривени избирателни списъци. Предложеното изменение цели преодоляването точно на тази диспропорция".
Промените бяха отхвърлени от ДПС с аргумента, че са лобистки и дискриминационни. Рамадан Аталай припомни, че през 2015 година ДПС е предложило служебен адрес за българските граждани, които няма къде да бъдат регистрирани, но тогава проектът е бил отхвърлен:
"Вие тогава бяхте против да бъдат регистрирани хората на един адрес. Сега правите изключения, защото имате полза. Дискриминацията е от това, че давате, за пръв път, българско гражданство, а на тези, които живеят в България, ги дискриминирате".
Правилото е за всички от български произход - както за тези, които от Македония получават българско гражданство, така и за тези в Турция, подчертаха управляващите.