Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Диалогът между Гърция и Македония да продължи, това е основното послание от приключилите разговори между премиерите на Гърция и на Македония Алексис Ципрас и Зоран Заев. Това стана ясно след срещата между тях.
Македонският министър-председател Зоран Заев каза, че към момента окончателно решение по въпроса няма, но предстои да се проведат политически консултации в двете страни по този въпрос. След срещата си с Алексис Ципрас Зоран Заев каза, че приятелството с Гърция е станало още по-силно и очаква то да продължи и занапред в тази посока. "Членството на Македония в ЕС е реалност, но само ако се изпълнят изискванията на Европа, и мисля, че и ние ще имаме успех в тази посока", каза още македонският премиер:
"От днес приятелството между Република Македония и Република Гърция е още по-силно. Решаваме спор, за да засилим достойнството и единството на гражданите на двете страни".
Двамата министър-председатели са обсъдили един конкретен възможен вариант на името, но Зоран Заев не уточни кой е той. Не стана ясно и дали ще стигне до промяна в Конституцията на Македония. Заев подчерта, че това, което ще се търси и в предстоящите разговори между Скопие и Атина ще бъде взаимно приемливо решение и за двете страни.
"Решение на този спор има", заяви Заев. По думите му, се очаква до юни да има яснота как ще вървят отношенията с Гърция и как ще се развие спорът с името.