Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Министърът на външните работи Екатерина Захариева заяви в Брюксел, че се надява на срещата в неделя българското председателство да успее да сближи противоположните позиции по Дъблинския регламент. Ето какво отговори тя на въпрос на "Хоризонт" за подкрепата на българските предложения по миграционния проблем:
"Всъщност голяма част от държавите подкрепят България, но бих казала, че има две групи държави, които все още имат резерви - част от външните граници на съюза и съответно, държавите от Вишеград. Българското предложение е да намери баланс между тези две крайни позиции - никаква помощ или релокация или пък абсолютно задължителна за всички - позицията на другите държави. И, всъщност, наистина, това е начин да се предложи някакъв среден вариант, така че да се сближат по някакъв начин двете абсолютно противоречиви позиции."
Целта на българското председателство по темата за миграцията министър Захариева определи така:
"Целта на българското председателство е да има автоматизъм при определяне на това има ли увеличен миграционен натиск, необходимо ли е подкрепа за съответните външни граници, държавите от външните граници - тя да се изразява във финансова подкрепа, в човешка подкрепа, в методологическа подкрепа. И това да става автоматично, а не след дълги години дебати, спорове, обсъждане на Съветите и търсене на начин как да се помогне, или последиците от 2015 ч., когато кризата ескалира, намиране и взимане на, без постигане на консенсус, на решението за задължителната релокация."