Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Сирия, Украйна, газопроводът „Северен поток 2“ - това бяха темите на снощната среща между руския президент Владимир Путин и германския канцлер Ангела Меркел.
Подробности около разговорите в замъка Мезеберг край Берлин за сега не са известни - двамата не дадоха пресконференция след срещата си.
Това бе първата двустранна среща между Путин и Меркел в Германия след анексирането на Крим.
Още преди разговорите Меркел подчерта, че става дума за работна среща и решения не се очакват. „На фона на толкова много и сериозни конфликти в целия свят носим отговорност - както Германия, така и Русия“, каза Меркел, като посочи, че Русия е член на Съвета за сигурност на ООН.
По време на продължилите повече от три часа разговори със сигурност е станало дума за изпращането на мисия на сините каски в Източна Украйна, което би извадило кризата от застой.
В този контекст Меркел и Путин са обсъдили и оспорвания газопровод „Северен поток 2“.
„Независимо от това дали ще има „Северен поток 2“ или не - Украйна трябва да участва в транзитирането на газ към Европа“, заяви Ангела Меркел.
„Но само ако това носи някакви икономически изгоди и за Русия“, каза от своя страна Путин. За руския президент икономическите връзки с Германия са основен приоритет. За това той призова в Мезеберг, санкциите срещу Русия да бъдат отменени.
Путин и Меркел се съгласили, че политизирането на темата за газопровода „Северен поток 2“ е неправилно, съобщи говорителят на Кремъл Дмитрий Песков след края на разговорите в Берлин, продължили около три часа в съботната вечер.
Двамата подчертали изключително търговския характер на обсъждания проект, като засегнали и въпроса за възможните американски санкции срещу компании, участващи в реализацията му.
За Сирия е договорено да продължи диалогът във формат Русия-Германия-Франция-Турция.
Преди срещата вчера Путин подчерта, че трябва да бъдат създадени условия за безопасно завръщане на сирийските бежанци.
„Важно е да увеличим хуманитарната помощ за сирийския народ и да подпомагаме онези райони, където биха могли да се завърнат бежанци от чужбина. Това е потенциал за огромен натиск върху Европа. За това трябва да сторим всичко, за да помогнем на тези хора да се върнат у дома“, каза той.