Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Участниците в 63-ата Международна дунавска регата акостираха в Русе. На брега слязоха 100 гребци, като 48 от тях са чужденци.
В Русе екипажите ще останат два дни, след което ще се отправят към крайната си цел - делтата на Дунав в Румъния.
Едва двайсетина гребци на година успяват да преминат целия маршрут на регатата по Дунав от 2513 км, тъй като условията са тест за голяма физическа издръжливост и добра техническа подготовка на лодката. Нужни са и 75 дни отсъствие от работа. Това обясни Йонко Кожухаров, организатор на българския етап от международния тур от Инголщад до Георгиевския ръкав на делтата при вливането на Дунав в Черно море и допълни още данни за участниците:
“Най-младият, който влиза в България, е Корина Мюлер от град Лайпциг, на 18 години, а най-възрастният е Гюнтер Рьомер от Висмар, който е на 80 години. Имаме представител от българска страна, който се е включил само за един етап, казва се Богдан Мусев и е от Видин и е гребал участъка Ново село до Видин - на 81 години“.
В Русе каякарите имаха възможност да разгледат забележителностите на града и да отдъхнат за последен път на стария кей.