Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Над 170 бивши високопоставени служители на Държавния департамент на САЩ и на Пентагона се присъединиха към 15-те топ американски разузнавачи от резерва, които остро критикуват президента Доналд Тръмп за отнемането на достъпа до секретна информация на бившия директор на ЦРУ Джон Бренан.
Сред новите подписи под петицията са тези на бившия върховен главнокомандващ силите на НАТО в Европа адмирал Джеймс Ставридис и на бившите зам.-държавни секретари Антъни Блинкън и Уилям Бърнс.
Те посочват, че макар и да не подкрепят твърденията на Бренан, че поведението на Тръмп на срещата с руския президент Путин миналия месец е било изменническо, се опасяват, че националната сигурност ще бъде накърнена, ако свободното изразяване на вижданията на бивши управленци бъде ограничено от политически съображения.
Междувременно президентът предизвика Бренан с пост в Туитър да го съди.
„Надявам се, че Бренан - най-лошият директор на ЦРУ в историята на нашата страна, ще води съдебно дело“, написа Тръмп. „След това ще бъде много лесно да се получат всички негови записи, текстове, имейли и документи, за да се покаже не само лошата му работа, но и начина, по който е участвал в разследването за руска намеса в изборите. Той обаче няма да заведе дело“, отсече президентът.
Самият Бренан заяви, че е разговарял с адвокати относно възможността за съдебно обжалване на решението на Тръмп.
Президентът заплаши девет други бивши служители, които са свързани с разследването за руската намеса в US изборите през 2016 г., което Тръмп нарича “лов на вещици”.
Бренан, който ръководеше ЦРУ по времето на Барак Обама, заяви, че докато той води битка от името на бившите си колеги от агенцията, Конгресът също трябва да се намеси.
Междувременно се очаква обвинение срещу бившия адвокат на Тръмп Майкъл Коен до края на месеца. Той може да се изправи пред съда за банкови и финансови измами.
„Ню Йорк таймс“ се позова на анонимни източници, според които прокурорите разнищват над 20 милиона долара заеми, получени от таксиметровите компании, които Коен и семейството му притежават.